przekaż 1% KRS: 0000211786

Nasze Dzieci na fali!

Tegoroczne wakacje dla Naszych Dzieci łączyły się z wodą. Od 23 lipca do 5 sierpnia jedna grupa dzieci wypoczywała nad morzem, zaś druga grupa od 5 do 18 sierpnia przebywała na Mazurach. Podczas pobytu nad morzem w Mrzeżynie w ośrodku „Bryza” dzieci miały okazję brać udział w różnorodnych zabawach, tj. kalambury, karaoke, Wyspy czy Agent o raz konkurach, np. Festiwali Piosenki, Rzeźba z piasku, Palcem po mapie. Największą atrakcje stanowiły dla dzieci wycieczki, w tym do Kołobrzegu (zwiedzanie miasta, udział w Pirackiej Przygodzie), a także całodniowa wycieczka do Trzęsacza (ruiny kościoła, Muzeum na 15 południku), Międzyzdrojów (Aleja Gwiazd, molo) i nad Turkusowe Jeziorko. Dużo radości przyniósł dzieciom także rejs statkiem po morzu. Pobyt na koloni zakończył się 4 sierpnia wieczorem, kiedy to młodzi wsiedli do autobusu i pożegnali miejsce swojego wypoczynku. Do Jaworzyny Śląskiej dotarli na drugi dzień rano i tam rozpoczęli nowy etap swojego wakacyjnego życia – etap tęsknoty za nowo poznanymi ludźmi i miejscami.

Tego samego dnia po południu po swoją porcję wrażeń wyruszyła młodzież gimnazjalna wraz z dwoma wolontariuszkami Fundacji oraz rezydentem. Podróż pociągiem była naładowana emocjami – przede wszystkim ciekawością. Wieczorem zmęczeni całodzienną podróżą obozowicze dotarli do Siemian i tam pozostali na dwa tygodnie. Obóz żeglarski, na który przybyli oferował wiele atrakcji – w tym naukę pływania na rowerkach i kajakach, żeglowanie, karaoke, ogniska i dyskoteki. Obozowicze mieli okazję poznać wiele nowych piosenek żeglarskich oraz sprawdzić się w nowych sytuacjach. Ładna pogoda sprzyjała częstym kąpielom w Jezioraku, rejsom oraz pieszym wycieczkom po lesie czy do innych jezior. Odbyła się także wycieczka autokarowa na Grunwald, gdzie młodzież miała okazję poznać miejsce historycznych wydarzeń oraz posłuchać ciekawych opowieści przewodnika. Pobyt na obozie zakończył się 18 sierpnia powrotem pociągiem, w którym tym razem głównie wspominano przeżyte przygody, ale także dużo i głośno śpiewano piosenki poznane na obozie.

Łącznie z wypoczynku skorzystało 30 osób, z czego 18 osób to uczniowie szkół podstawowych w Gminie Jaworzyna Śląska, 5 osób to uczniowie jaworzyńskiego gimnazjum, 4 osoby to uczniowie z Żarowa, 1 osoba zaś pochodzi z Oleśnicy i jest to chłopiec chorujący na autyzm. Z naszymi dziećmi na wypoczynek pojechały także dwie wolontariuszki Fundacji, które pomagają nam w przeprowadzaniu ankiet. Łączny koszt koloni i obozu wyniósł 29 958,90 zł, z czego 17 tysięcy złotych stanowiła dotacja z Urzędu Miasta w Jaworzynie Śląskiej przyznana na podstawie Umowy Nr 3/GNŚ/10 z dnia 22.06.2010r. Zarówno koloniści, jak i obozowicze miło wspominają pobyt na wakacjach, gdzie pod opieką fachowej kadry mieli okazję przeżyć miłe chwile, poznać nowe osoby, zwiedzić nowe miejsca, odkryć i rozwijać swoje zainteresowania, a przede wszystkim odpocząć od codziennych trosk. Większość wyraziła chęć powrotu w te same miejsca za rok. No cóż…. w takim razie – oby do następnych wakacji!!! A tymczasem zapraszamy do obejrzenia galerii.