przekaż 1% KRS: 0000211786

Darowizna dla Centrum

Jak Państwo wiecie, Fundacja „Nasze Dzieci” w ramach bardzo dobrze układającej się współpracy z Burmistrzem i Radą Miejską gminy Jaworzyna Śląska, wykupiła lokal o łącznej powierzchni 430 m2 znajdujący się w Jaworzynie Śl. , z przeznaczeniem na powstanie miejsca przyjaznego dzieciom i młodzieży. Aby jednak Centrum mogło powstać, wszystkie pomieszczenia wymagają gruntownego remontu i wyposażenia. W listopadzie, dzięki hojności kolejnego sponsora, pozyskaliśmy dwie palety materiałów potrzebnych do wykonania remontu,m.in. farby, kleje i zaprawy, za co z całego serca w imieniu własnym i podopiecznych dziękujemy.

Niestety to wciąż za mało, dlatego prosimy Was o pomoc, ponieważ każde, nawet najmniejsze wsparcie jest kolejną cegiełką pod powstanie Centrum.

Pamiętajmy, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Parę słów …

Fundacja „Nasze Dzieci” jest w posiadaniu lokalu o powierzchni ok. 170 m2. położonego w Jaworzynie Śląskiej. Naszym marzeniem jest otwarcie w nim Centrum Wsparcia Dziennego i Terapeutyczno- Rehabilitacyjnego o nazwie „AZYL”, z którego mogliby nieodpłatnie korzystać mieszkańcy Powiatu Świdnickiego.

Do spełnienia tego marzenia pozostała jednak jeszcze bardzo długa droga. Lokal ten wymaga kompletnego remontu oraz wyposażenia. Do tej pory , sponsorzy o wielkich sercach przekazali nam tapety, oświetlenie oraz osprzęt elektryczny. Jest to jednak kropla w morzu potrzeb.

Niedawno wymieniliśmy także wszystkie okna. W chwili obecnej czekamy na pozwolenie od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na dalsze prace. Aby jednak je rozpocząć , potrzebne jest nie tylko pozowlenie, ale także materiały budowlane oraz środki finansowe, bez których niemożliwe osiągnięcie zamierzonego celu.

Również Państwo mogą wesprzeć naszą Fundację w realizacji tego marzenia- marzenia, które jest także marzeniem wielu innych osób, mogących w przyszłości korzystać z pomocy Centrum.

Oprócz wpłat na konto bankowe, bardzo przydatne będą wszelkiie materiały budowlane. Chcąc „wmurować” swoją cegiełkę w fundamenty Centrum, mogą Państwo również przekazać swój

1 % podatku,

który przecież nic nie kosztuje.

Uchwała Rady Miejskiej w sprawie sprzedaży lokalu

Miło nam poinformować, iż dnia 7 marca br. podczas sesji Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej , władze podjęły decyzję o sprzedaży dotychczas nieodpłatnie użytkowanego przez Fundację „Nasze Dzieci” lokalu przy ul. Wolności 2A-B na preferencyjnych warunkach .

Jest to dla nas kolejny, ogromny krok zmierzający do otwarcia Centrum. W tym miejscu zwracamy się z prośbą o pomoc do Państwa. Aby Centrum mogło powstać, musimy jeszcze włożyć w nie sporo pracy i oczywiście środków finansowych.

Dlatego też zachęcamy Państwa do przekazywania 1 % podatku, który zostanie przeznaczony na remont i uruchomienie Centrum oraz do wpłat na konto bankowe Fundacji.

Pamiętajmy, że RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!

Fundacja otrzymała art. oświetleniowe.

Pragniemy poinformować, iż Fundacja Nasze Dzieci otrzymała nieodpłatnie sprzęt oświetleniowy od firmy

P.P.U.H. ALFA spółka jawna
42-262 Nowa Wieś k/Częstochowy, ul. Kopalniana 8.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować za okazane wsparcie i zaangażowanie właścicieli i pracowników firmy Alfa sp. j. w uruchomienie świetlicy dla dzieci.

Zbiórka materiałów na remont świetlicy

Fundacja „Nasze Dzieci” pragnie uruchomić na terenie Jaworzyny Śląskiej socjoterapeutyczną świetlicę środowiskową. Założeniem organizacji jest stworzenie placówki dostosowanej dla osób niepełnosprawnych ruchowo, do której będą mogły swobodnie uczęszczać dzieci i młodzież z dysfunkcją narządu ruchu. Naszym celem jest stworzenie centrum, w którym wszystkie dzieci bedą mogły rozwijać swoje zainteresowania, korzystać z pomocy terapeutów, oraz integrować się.

W chwili obecnej fundacja dysponuje lokalem, który został przekazany przez władze Gminy Jaworzyna Śląska, wymagającym nakładów finansowych na remont i dostosowanie go do pobytu osób niepełnosprawnych, a także na wyposażenie.

Lokal wymaga inwestycji w wymianę stolarki okiennej, wymianę nawierzchni podłóg, remont pomieszczeń wraz z postawieniem ścian działowych, wymianę instalacji elektrycznej, stworzenie zaplecza socjalnego, etc. Ponadto niezbędne jest wyposażenie lokalu w meble, rolety okienne, czy wykładziny dywanowe.

Dlatego zwracamy się z prośbą o wszelką pomoc rzeczową (materiały budowlane, farby, ceramika łazienkowa, meble, etc) i finansową, która pozwoli na uruchomienie centrum dla dzieci i młodzieży.

Możacie Państwo również przekazywać 1% swojego podatku, podając dane naszej organizacji (KRS)
w rocznym zeznaniu podatkowym.

Za wszelkie wsparcie z góry dziękujemy!